W dniach 2 i 3 listopada biura Spółdzielni częściowo nieczynne31 października 2017

KOMUNIKAT ZARZĄDU W dniach 2 i 3 listopada biura Spółdzielni będą częściowo nieczynne. W dniu 2 listopada (czwartek) czynna będzie kancelaria oraz Dział Techniczny włącznie z przyjmowaniem zgłoszeń o usterkach pod nr tel. 58 302-26-30. W dniu 3 listopada (piątek) czynne będzie stanowisko do zgłaszania usterek z obsługą konserwatorską. Po godzinach pracy Spółdzielni awarię zgłaszać na Pogotowie Lokatorskie pod nr 510-185-504 lub 600-385-385.

 

Uruchomienie instalacji centralnego ogrzewania29 września 2017

OGŁOSZENIE W związku z prognozowanym obniżeniem temperatur Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chełm” informuje, że od dnia 6.10.2017 r. nastąpi uruchomienie INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA. W związku z tym prosimy o ustawienie WSZYSTKICH ZAWORÓW GRZEJNIKOWYCH w pozycji maksymalnego otwarcia w celu umożliwienia prawidłowego obiegu i odpowietrzenia instalacji centralnego ogrzewania. (po uzyskaniu temperatury przez cały grzejnik ustawienia zaworu można ograniczyć wg własnych potrzeb)

 

Poniedziałek 14 sierpnia dniem wolnym od pracy9 sierpnia 2017

SZANOWNI MIESZKAŃCY Informujemy, że dzień 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) BĘDZIE DNIEM WOLNYM OD PRACY w Spółdzielni Mieszkaniowej „Chełm”. Mieszkańców prosimy o uwzględnienie tego faktu i załatwianie spraw zarówno w budynku Zarządu przy ul. Worcella 33 jak i Administracji przy ul. Witosa 27 w innych terminach. Za niedogodności przepraszamy!

 

Usunięcie drzew i krzewów17 lipca 2017

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chełm” informuje, że w ramach przygotowań do realizacji inwestycji: budowy dwóch budynków wielorodzinnych na terenie: na południe od budynku Tesco, ograniczonym ulicami Cienistą, Suchanka, Ptasią, (działki nr 4/190 obręb 712 i nr 618/3 obręb 303) zamierza złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją . Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Inwestycji SM „Chełm” w Gdańsku, przy ul. Worcella 33, pokój nr 7. Termin, do którego można zgłaszać ewen [...]

 

Informacja dla członków Spółdzielni - Wymiana grzejników z wakacyjnym harmonogramem.29 czerwca 2017

Zgodnie z przeznaczeniem środków z zysku deweloperskiego (uchwała Walnego Zgromadzenia z czerwca 2016) Spółdzielnia przystąpiła do nieodpłatnej wymiany grzejników żeberkowych, żeliwnych, które po tak długim okresie eksploatacji są zamulone i zakamienione, co powoduje znaczne obniżenie sprawności grzewczej. Wielkość grzejników żeliwnych z dokumentacji projektowej budynków dobierana była do pomieszczeń o niedocieplonych ścianach, niedocieplonych stropodachach i z przewiewnymi oknami starego typu. Wymiana grzejników – informacja dla cz [...]

 

16 czerwca Spółdzielnia nieczynna13 czerwca 2017

SZANOWNI MIESZKAŃCY Informujemy, że dzień 16 czerwca 2017 r. (piątek) BĘDZIE DNIEM WOLNYM OD PRACY w Spółdzielni Mieszkaniowej „Chełm”. Mieszkańców prosimy o uwzględnienie tego faktu i załatwianie spraw zarówno w budynku Zarządu przy ul. Worcella 33 jak i Administracji przy ul. Witosa 27 w innych terminach. Za niedogodności przepraszamy!

 

WALNE ZGROMADZENIE - 24.06.2017 r.2 czerwca 2017

Zawiadomienie Na podstawie art. 83 ust. 2 i ust. 6 Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych oraz § 27 ust. 1 Statutu Zarząd Spółdzielni zwołuje: WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ "CHEŁM" w GDAŃSKU które odbędzie się w siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Przyjaciół Ziemi, ul. Dragana 2 w dniu 24.06.2017 r. o godz. 11:00. Pobierz: Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Spółdzielni 24 czerwca 2017 r. (pdf)

 

Planowany remont boiska OSiR przy Witosa - OSTRZEŻENIE4 kwietnia 2017

W związku z planowaną budową boiska na terenie OSiR przy ul. Witosa składowane są zwoje sztucznej trawy. Obserwujemy, że składowisko to stało się terenem zabaw dzieci, co jest niedopuszczalne. Oznakowanie tego sektora jest systematycznie niszczone. Od najbliższego piątku (7 marca) będzie można skorzystać z zabawy w wesołym miasteczku, które znajduje się obok miejsca składowania sztucznej trawy. Prosimy rodziców o właściwy dozór, pouczenie dzieci i zabronienie zabaw dzieci w miejscu składowania sztucznej trawy.

 

Protest przeciwko zmianom w Ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych13 marca 2017

Zaprotestujmy przeciwko kolejnej próbie uchwalenia zmian w Ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, które ingerują w samorządność i autonomię spółdzielni, są nie zgodne z międzynarodowymi zasadami spółdzielczymi, a przede wszystkim budzą wątpliwość co do ich zgodności z Konstytucją RP. Przepisy obowiązującej obecnie Ustawy nie są idealne, ale proponowane zmiany to de’ facto koniec spółdzielczości mieszkaniowej. Spółdzielnie mieszkaniowe to nie jest relikt PRL-u, jak mówią niektórzy politycy. Mało kto wie, że Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniow [...]

 

Nagroda GAZELA BIZNESU3 marca 2017

Z satysfakcją odnotowujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa CHEŁM otrzymała nagrodę GAZELA BIZNESU 2016, tym samym zalicza się do elitarnego grona najdynamiczniej rozwijających się firm na Pomorzu. Organizatorem rankingu jest PULS BIZNESU we współpracy z firmą COFACE oraz PKO BANK POLSKI.

 

Przerwa w dostawie ciepła28 lutego 2017

Informujemy, że w związku z awarią systemu ciepłowniczego GPEC zostanie wstrzymana dostawa Ciepła Systemowego w zakresie ogrzewania i ciepłej wody do n/w budynków. ul. JÓZEFA WIĘCKOWSKIEGO 2 C, 2 D, ul. WŁADYSŁAWA CIESZYŃSKIEGO 44, 50, 52 C, 52 D, 56 A, 56 D, 58 Przerwę w dostawie ciepła przewiduje się w terminie w dniu 28.02.2017 od godz. 08:00 do godzin wieczornych. Przepraszamy za wynikłe z tego tytułu wszelkie niedogodności. Dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować czas trwania przerwy. GPEC

 

Przerwa w dostawie ciepłej wody13 lutego 2017

I N F O R M A C J A W związku z koniecznością wymiany wymiennika ciepłej wody w węźle kompaktowym przez GPEC w dniu 14.02.2017r. w godz. od 8:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody w budynku przy ul. Chałubińskiego 3 A, B, C, D. GPEC postara się skrócić czas przerwy do niezbędnego minimum. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Remont Biedronki przy Chałubińskiego 272 lutego 2017

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi sklepu „Biedronka” przy ul. Chałubińskiego 27 informujemy, że remont i rozbudowa obiektu potrwa do końca marca b.r. W tym czasie „Biedronka” zaprasza na zakupy do swoich marketów przy ul. Worcella 44 oraz Dragana 25.

 

Komunikat Zarządu w sprawie nadbudowy piętra i montażu wind zewn.24 stycznia 2017

Szanowni Państwo, informujemy, że ewentualna realizacja nadbudowy piętra i montaż wind zewnętrznych odbędzie się po podjęciu uchwały przez tegoroczne czerwcowe Walne Zgromadzenie Członków i wyrażeniu zgody przez mieszkańców budynku. Realizacja dodatkowego piętra nie wywoła większych niedogodności dla mieszkańców. Całość prac wykonywana będzie na dachu budynku, a dostęp do „placu budowy” będzie wyłącznie poprzez windę towarową zainstalowaną na ścianie szczytowej budynku. Mieszkańcy ostatniego piętra będą mieli jednodniowe utrudnienie w pos [...]

 

Głos Zarządu w toczącej się dyskusji o zewnętrznych windach19 stycznia 2017

Przez różne strony internetowe przetoczyła się dyskusja w sprawie możliwości dobudowy wind do istniejących budynków. Zarówno intensywność tej wymiany zdań jak i wiele wątpliwości - w bardzo różny sposób wyrażanych w tej dyskusji – to powody do przedstawienia poniższych wyjaśnień. Rozważana - co dobitnie podkreślamy - rozważana inwestycja miałaby polegać na dobudowie zewnętrznych wind, na sfinansowanie których (w całości lub w znacznej części) wykorzystane byłyby zyski ze sprzedaży mieszkań zrealizowanych na dobudowanym nad piątą kondygnac [...]